” کامپوزیت – چدن – فولاد – استیل ” کدام جنس برای کدام سیال و شرایط مناسب تر هست؟

/ فروردین ۲۵, ۱۴۰۲ / بدون دیدگاه / در آب - آب - آلتراسونیک - آموزشی - کنتور - گجت / توسط

انتخاب جنس مناسب برای کنتورهای سیال

کنتورهای اندازه‌گیری سیالات مانند آب، گاز و مواد شیمیایی در انواع مختلف جنسی ساخته می‌شوند که هر کدام برای شرایط خاصی مناسب هستند. در اینجا به بررسی چند نوع جنس رایج در ساخت کنتورها می‌پردازیم:

کامپوزیت

کنتورهای ساخته شده از مواد کامپوزیتی مانند پلاستیک‌های تقویت شده با الیاف شیشه یا کربن، مقاومت بالایی در برابر خوردگی و فرسایش دارند. این جنس برای اندازه‌گیری آب، فاضلاب و مواد شیمیایی خورنده مناسب است.

چدن

چدن به دلیل استحکام و مقاومت مکانیکی بالا، برای کنتورهای آب و مواد نفتی کاربرد دارد. این جنس در برابر فشار و ضربه مقاوم است اما در برابر خوردگی مقاومت کمتری دارد.

فولاد

فولاد ضد زنگ یکی از جنس‌های رایج در ساخت کنتورهای صنعتی است. این جنس مقاومت بالایی در برابر خوردگی و فرسایش دارد و برای اندازه‌گیری آب و مواد نفتی، مواد شیمیایی و سیالات خورنده مناسب است.

استیل

استیل نیز مانند فولاد ضد زنگ، جنس مقاوم و مناسبی برای ساخت کنتورهای بهداشتی و صنعتی است. این جنس در برابر خوردگی و فرسایش مقاوم بوده و برای اندازه‌گیری آب، گاز و مواد شیمیایی کاربرد دارد.در انتخاب جنس مناسب برای کنتور، باید به ویژگی‌های سیال مورد اندازه‌گیری، شرایط محیطی و فشار و دمای کاری توجه کرد. همچنین مسائل اقتصادی و هزینه‌های تولید نیز در این انتخاب نقش دارند.

برای خرید انواع مختلف کنتورهای سیال به بخش فروشگاه مراجعه بفرمایید ویا برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان فروش ما تماس حاصل بفرمایید.

نوشته های مرتبط

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

enemad-logo
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.